CrossFit Övik

LAT: 63.304831.
LNG: 18.72137.
Meny

Våra instruktörer

Björn Leonhed
Telefonnummer: 070-2427449
E-postadress: bjorn@crossfitovik.se

Head coach Björn skriver programmeringen för B.I.G-programmeringen och är sensei för instruktörerna. Tyngdlyftningsinstruktör, CrossFit...

Linda Glans
Telefonnummer: 073-8177578
E-postadress: linda@crossfitovik.se

Tyngdlyftnings- och Kettlebellinstruktör, Eleiko Basic Gymnastic Trainer samt certifierad MammaMage-instruktör. Har en bakgrund inom simning och...

Christopher Skytt
Telefonnummer: 076-7799463
E-postadress: christopher@crossfitovik.se

Tyngdlyftningsinstruktör, Eleiko functional coach level 1, Eleiko Basic Gymnastic Trainer och allmän funktionell träninginstruktörspadawan...

Anton Glans
Telefonnummer: 070-5721236
E-postadress: anton@crossfitovik.se

Tyngdlyftnings- och Kettlebellinstruktör, Eleiko strength coach level 1 samt CrossFit Level 1 Trainer som tröttnade på klassiskt gym och...

Joel Göransson
Telefonnummer: 073-8468341
E-postadress: joel@crossfitovik.se

Var en discogymmande hårdrockare som blev less på chest/biceps-rutinen. Fattade tycke för dessa knasbollar som hoppade och flög runt på...

Gabriella Holmstén
Telefonnummer: 073-2225752
E-postadress: gabriella@crossfitovik.se

Gabriella a.k.a Gabbi. Eleiko Basic Gymnastic Trainer och Eleiko strength coach level 1 som har en lång bakgrund inom konståkning och fotboll...

Jens Göransson
Telefonnummer: 072-2339284
E-postadress: jens@crossfitovik.se

F.d innebandymålvakt som ledsnade på dassig barmarksträning och började med lite högintensiv funktionell träning istället! Utbildad Eleiko...

Jessica Jonsson
Telefonnummer: 076-8398001
E-postadress: jessica@crossfitovik.se

F.d. fotbollsspelare som la skorna på hyllan vid flytt ner till Skåne -07. Hittade CrossFit av en slump -13 och fastnade direkt för gemenskapen...

Frank Eriksson
Telefonnummer: 070-3419844
E-postadress: frank@crossfitovik.se

Tycker om att både springa långt och lyfta tungt, men framför allt att utmana mig själv med nya påhitt. Från lagsporter till styrketräning...

Robin Gustafsson Vikner
Telefonnummer: 070-5914266
E-postadress: robin@crossfitovik.se

Robin Gustafsson Vikner även kallad "Abbarn". Jag har tidigare spelat hockey och fotboll men har sedan 4 år tillbaka tränat främst CrossFit....

Sophia Näslin
E-postadress: sophia@crossfitovik.se

Certifierad SOMA MOVE-instruktör, tidigare erfarenhet som instruktör inom bl.a. kampsport och pole dance. Sedan jag upptäckte CrossFit 2014 har...